сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддрша: Потребна е жена градоначалник (ВИДЕО)

По бруталната црна кампања против Данела Арсовска, Дорис Пак со отворена поддрша: Потребна е жена градоначалник (ВИДЕО)

По бруталната црна кампања која власта ја води против Данела Арсовска, претседателка на Асоцијацијата на жени во Европската народна партија (EPP), Дорис Пак ѝ даде отворена поддршка. Вели, потребна е жена градоначалник за Скопје.

-Скопје конечно заслужува да добие жена градоначалник, професионалец и докажан менаџер, кој ќе биде биде во служба на сите граѓани- Данела Арсовска. Млада, силна и посветена жена професионалец како Данела може да направи промени за подобро и модерно Скопје, потенцира Дорис Пак.

Коронавирус