петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Вести

По брусењето на сонцето од Кутлеш, се огласи градоначалникот на Крива Паланка: Го тргаме за да не се гази!

По брусењето на сонцето од Кутлеш, се огласи градоначалникот на Крива Паланка: Го тргаме за да не се гази!

Откако вчера на социјалните мрежи се крена бура околу брусењето на симболот со Кутлеш во Крива Паланка, се огласи и градоначалникот.

Борјанчо Мицевски во изјава за ТВ Клан истакна дека нема потреба за грижа.

Тој убедува дека на ниту едно знаме, ниту еден симбол не му доликува да биде ставен на земја и да биде газен.

На местото на овој симбол ќе биде поставен симбол од грбот на Крива Паланка.

Коронавирус