четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 100
home Вести

По бегството на Мијалков, недостапни и „иницијаторите“ за конгресот

По бегството на Мијалков, недостапни и „иницијаторите“ за конгресот

Откако екс-директорот на УБК Сашо Мијалков стана недостапен за органите на прогонот, молк од таборот на иницијаторите за конгрес во ВМРО-ДПМНЕ.

Редакцијата на КУРИР се обиде да стапи во контакт со Борче Стамов, но тој не одговори на нашата порака.

Одговор од Стамов нема, како што нема одговор од никој од иницијативата која очигледно ќе остане во историјата како неуспешен обид на Сашо Мијалков да издејствува сопствено ослободување од кривичен прогон создавајќи дестабилизација на опозицијата.

Со своја реакција за бегството се нема јавено ниту еден претставник на оваа иницијатива.

Qatar 2022