вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 30
home Вести

По 11 месеци пауза конечно се враќаат летовите на оваа омилена дестинација на Македонците со Скопје

По 11 месеци пауза конечно се враќаат летовите  на оваа омилена дестинација на Македонците со Скопје

По цели 11 месеци пауза поради пандемијата со коронавирусот која што го зафати целиот свет, конечно летовите меѓу Скопје-Атина се враќаат.

Грчката авиокомпанија „Ејџиан ерлајнс“ соопшти дека од понеделник, 15 февруари летовите Атина – Скопје повторно продолжуваат со работа.

Според плановите за обнова на линиите со одредени земји од поранешна Југославија, превозникот планира да ги врати летовите Атина-Скопје во наредните 10 дена, а ќе се лета два пати неделно со авион од типот „АТР42“.

ЕУРО 2020

Македонија