петок, 3. декември 2021. Вести денес: 149
home Вести

Плусинфо: Двеиполгодишното дете кое почина од сепса го лекувале и во болницата во Козле

Плусинфо: Двеиполгодишното дете кое почина од сепса го лекувале и во болницата во Козле

Двеиполгодишното дете од Скопје кое пред неколку дена почина на Клиниката за детски болести, освен кај матичниот лекар, било лекувано и во Болницата во Козле, пишува Плусинфо.

– Инициравме формирање Комисија при Министерството за здравство за испитување на причините за смрт и за овој случај – изјави денеска директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, д-р Ирина Бухова.

Најнови вести

Коронавирус