понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 131
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

„Плусинфо“: Дац вечерва повредил девојка во Скопје, познат нејзиниот идентитет

„Плусинфо“: Дац вечерва повредил девојка во Скопје, познат нејзиниот идентитет

Драган Спасовски Дац, директор на МНТ, вечерва на улицата Огњан Прица кај „Шампионче“ околу 21.20 часот со возило БМВ повредил 27-годишна девојка, објави порталот Плусинфо, повикувајќи се на упатени извори.

Засега се знаат иницијалите на повредената девојка – Е.Ц.

Девојката веднаш била префрлена во болница, каде што биле констатирани лесни повреди, по што е пуштена на домашно лекување.

-Увидот на местото на настанот сѐ уште е во тек. Нема потврда за шпекулациите дека Дац бил под дејство на алкохол, пишува порталот.

Коронавирус