сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Плаќај народе: Заев со владин автомобил на партиски состанок во Бутел (Фото)

Плаќај народе: Заев со владин автомобил на партиски состанок во Бутел (Фото)

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели.

Тој со службен владин автомобил се појави на партиски состанок во Бутел, возило чии трошоци ги плаќаат македонските граѓани од својот џеб.

Заев во Бутел се појави како лидер на СДСМ, а не како премиер. За таа намена, требало да си дојде со лично или партиско возило, а не со службеното од Влада.