петок, 23. јули 2021. Вести денес: 169
home Вести

Петти ден по ред блокади: Да се спречи националниот срам кој и се подготвува на Македонија од страна на Заев и неговите соработници

Петти ден по ред блокади: Да се спречи националниот срам кој и се подготвува на Македонија од страна на Заев и неговите соработници

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со протестите пред МНР. Петти ден по ред како се случуваат блокадите, поради како што информираат од партијата, спречување на националниот срам кој и се подготвува на Македонија од страна на Зоран Заев и неговите соработници.

Од партијата велат дека протестите продолжуваат затоа што Заев и Бујар Османи кријат за што се преговара и што се’ се подготвени да прифатат од бугарската декларација.

Коронавирус