четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

Петрушевски за власта: Не сакаат почист воздух и нови амбулантни возила, луксузот им е поважен од справување со пандемијата

Петрушевски за власта: Не сакаат почист воздух и нови амбулантни возила, луксузот им е поважен од справување со пандемијата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски од Куманово обелоденува како се одбиваат амандманите за овој град.

Тој ја обвинува власта дека:

Не сакаат почист воздух, не сакаат нови амбулантни возила и не сакаат нови проекти за локални патишта, водовод и канализација.

-Ама не се откажуваат од нови вработувања, нови службени возила и нов мебел. Луксузот им е поважен од справување со пандемијата, порачува тој.

Најнови вести

Коронавирус