понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 137
home Вести

Петрушевски: Можат да претат со кривични колку сакаат, ама баш никој не им се плаши- криминалци се (ВИДЕО)

Петрушевски: Можат да претат со кривични колку сакаат, ама баш никој не им се плаши- криминалци се (ВИДЕО)

Можат да претат со кривични колку сакаат, ама баш никој не им се плаши, истакна пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски.

-Погледнете како им одговорив на барањето да им се извинам зашто сум ги нарекувал криминалци, пишува Шетрушевски на Фејсбук споделувајќи видео од собраниската говорница на која вели:

„Криминалци сте затоа што поддржувате криминална влада“.

Најнови вести

Коронавирус