четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 111
home Вести

Петрушевски: Левица е лажна опозиција која има задача од Заев да внесува раздор во опозицијата

Петрушевски: Левица е лажна опозиција која има задача од Заев да внесува раздор во опозицијата

Заврши 15 дневната расправа за ребалансот на најзначајниот документ во државата, Буџетот за 2021 година. За жал, истиот е усвоен и нема да донесе ништо за граѓаните, вели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски.

-Ефектот на естрадните пратеници од Левица:
0 минути присуство;
0 минути говор;
0 амандмани за обезбедување пари за граѓаните на кои им се најпотребни;
Цела ПЛАТА за месец јули!
Левица е лажна опозиција која има задача од Заев да внесува раздор во опозицијата, пишува Петрушевски на Фејсбук.

Коронавирус