петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 187
home Вести

Петрушевски: Да се повлече предлогот за политички контаминираниот Насер Зибери и да се избере личност која ужива доверба во целокупната јавност

Петрушевски: Да се повлече предлогот за политички контаминираниот Насер Зибери и да се избере личност која ужива доверба во целокупната јавност

Насер Зибери е политички контаминирана личност од ДУИ, за да биде Државен правобранител, кој треба да ги штити граѓанските права кога се повредени од органите на државна власт, кои пак ги раководат кадри на ДУИ и СДСМ⁉️ Барам овој предлог да се повлече и да се избере личност која ужива доверба во целокупната македонска јавност, вели Бране Петрушевски пратеник од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“.

Погледнете го неговиот говорот во целост.

Коронавирус