вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 173
home Вести

Петрушевски: Апасиев пак се жалел дека го напаѓале медиуми, дали ВМРО-ДПМНЕ треба да се меша во уредувачката политика за да не гонапаѓаат?

Петрушевски: Апасиев пак се жалел дека го напаѓале медиуми, дали ВМРО-ДПМНЕ треба да се меша во уредувачката политика за да не гонапаѓаат?

Апасиев пак се жалел дека го напаѓале медиуми.

Дали тоа значи дека бара ВМРО-ДПМНЕ да се меша во уредувачката политика за да не го напаѓа никој?

Па нели затоа беше во Шарената, да се бори против тоа?, стои во Фејсбук реакцијата на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски.

Локални избори 2021