петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Вести

Петрушевска: Пратениците на СДСМ се кријат, не се појавија во собранието- на повидок ли е ново предавство на Македонија?

Петрушевска: Пратениците на СДСМ се кријат, не се појавија во собранието- на повидок ли е ново предавство на Македонија?

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Марија Петрушевска преку статус на Фејсбук пишува дека пратениците на СДСМ се кријат и дека денеска не се појавиле во собранието.

💣Пратениците на СДСМ не се појавија! Се кријат.
Имаа можност да изградиме Национален консензус за отворените прашања со соседна Бугарија, но избегаа.
Дали на повидок е ново предавство на Македонија⁉️ Што Владата на СДСМ и пратениците кријат од граѓаните ⁉️
Обединети стоиме, поделени паѓаме.

💣Пратениците на СДСМ не се појавија! Се кријат.

Имаа можност да изградиме Национален консензус за отворените прашања…

Posted by Марија Петрушевска / Marija Petrusevska on Wednesday, November 4, 2020

Коронавирус