сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Петровска: Не знам врз основа на што нашите гласови по дифолт ги поврзуваат со Шилегов, веднаш демантиравме

Петровска: Не знам врз основа на што нашите гласови по дифолт ги поврзуваат со Шилегов, веднаш демантиравме

Независниот кандидат за градоначалник на градот Скопје, Ана Петровска во своето гостување на телевизија 24 изјави дека не треба да се гласа за кандидатот од редовите на СДСМ Петре Шилегов.

На новинарското прашање зошто нивните гласачи по автоматизам ги ставаат кај кандидатот Шилегов вели дека нив ги интересираат само зелените вредности и приоритети.

-Немаме никаков повик кон граѓаните, ова здружение ќе остане самостојно и не треба да се поврзува со големите партии.