петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

Петре Шилегов веќе нема коронавирус

Петре Шилегов веќе нема коронавирус

Почитувани, вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид 19. Како и вчерашниот и денешниот е негативен, напиша на Фејсбук, градоначачникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

-И официјално, невидливиот противник е победен. Се гледаме од утре во секојдневните активности. Ви благодарам на сите за несебичната подршка и убавите мисли и желби во изминативе 16-17 дена. Уште повеќе благодарам на оние кои и не баш имаа такви мисли и желби. Чувајте се, од утре заеднички продолжуваме- стои во неговата објава.

Коронавирус