среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Вести

Петок неработен ден

Петок неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РM („Службен весник на РМ“, бр.21/98 и 18/07), 05 јуни (петок), Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православна вероисповед им го честита празникот.

loading...

Најнови вести