вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 68
home Вести

Петнаесетина илјади народ на улица на протестот на ВМРО-ДПМНЕ, бараат поевтина струја (ФОТО)

Петнаесетина илјади народ на улица на протестот на ВМРО-ДПМНЕ, бараат поевтина струја (ФОТО)

Петнаесетина илјади граѓани се излезени на улица на протестот кој го организираше партијата ВМРО-ДПМНЕ на чело со лидерот Христијан Мицкоски.

„Живот на вересија“, „Народ трпи за леб да се полни функционерски џеб“, „Мафија на робија“ се само неколку пораки на пароли со кои што граѓаните протестираат и го изнесуваат револтот.

 

Локални избори 2021