петок, 30. септември 2022. Вести денес: 102
home Вести

Петкоска: Денес сме на барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

Петкоска: Денес сме на барикадите во Собранието, во одбрана на историјата како посебен предмет

Денес не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала Борис Трајковски во Собранието на Република Македонија во одбрана на Македонската историја….истрајни и цврсти во борбата ИСТОРИЈАТА ДА БИДЕ ПОСЕБЕН ПРЕДМЕТ!, пишува пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Лидија Петкоска на Фејсбук.

Коронавирус