сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Петир се огласи по средбата со Мицкоски и Николоски

Петир се огласи по средбата со Мицкоски и Николоски

Во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во Загреб остварија средба со пратеничката во Хрватското Собрание Маријана Петир, поранешна пратеничка во ЕП, основач на групата Пријатели на Македонија во Европскиот Парламент.

-Денес во хрватскиот парламент разговарав со Христијан Мицкоски и Александар Николоски за односите и соработката на Хрватска и Македонија, европскиот пат на Македонија и поддршката од Хрватска на тој пат, како и мерките преземени во врска со пандемијата на коронавирус за заштита на населението и помагање на бизнисот, истакна таа.

Коронавирус