четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 108
home Вести

Петиција против паркирање на тротоар

Петиција против паркирање на тротоар

“Паркирањето на коли на тротоар е незаконско. Со паркирање на тротоар се загрозува безбедноста на пешаците, пред се на најранливите групи како ученици, лица со посебни потреби, мајки со деца во количка, велосипедисти и повозрасни граѓани.Го повикуваме МВР и општинските власти да излезат од канцелариите и да се справат со овој проблем.Ослободете ги тротоарите за пешаците!“, стои во петицијата „Стоп за паркирање на тротоар“, која до сега ја подржале околу 4.000 граѓани.

За да ја поддржете петицијата кликнете ОВДЕ.

Најнови вести

Коронавирус