сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 44
home Вести

Пет студенти по информатика ќе добијат ваучери за студиска посета во Кина

Пет студенти по информатика ќе добијат ваучери за студиска посета во Кина

Компанијата Хуавеи во соработка со Министерството за информатичко општество и администрација, во рамки на програмата „Huawei Seeds for the Future“, на петте најдобри студенти во областа на информатичките технологии и телекомуникации им овозможува студиска посета во Кина.

На доделувањето на ваучерите ќе присуствуваат и ќе се обратат министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, главниот извршен директор на Хуавеи во Македонија, Марин Тинчев и амбасадорката на НР Кина во Македонија, Jин Лисјен.

МИА

Најнови вести

Коронавирус