недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 73
home Вести

Пешевска во посета на Крива Паланка, Ранковце и Кратово

Пешевска во посета на Крива Паланка, Ранковце и Кратово

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска попладнево беше во посета на Општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Крива Паланка, Ранковце и Кратово.

Од посетите Пешевска порача дека жените од наведените општини велат дека во општините застанато е времето кога ВМРО-ДПМНЕ беше на власт и реализираше проекти. Изминатите 4 години локална власт на СДСМ значела неработа и скандали.

На социјалните мрежи Пешевска најави посета на струмичкиот регион во текот на утрешниот ден.

ЕУРО 2020

Македонија