понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 173
home Вести

Пешевска во хуманитарна посета на ученичкиот дом во Велес

Пешевска во хуманитарна посета на ученичкиот дом во Велес

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ денес беше во Велес во хуманитарна посета на посебното основно училиште со ученички дом “Маја Ѓорѓиева Овчарова”.

„На штитениците од домот им доделивме новогодишни пакетчиња и им посакаме среќни новогодишни и божиќни празници!

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ е помеѓу ранливите категории на луѓе насекаде низ Република Македонија“ – порача таа.

Коронавирус