петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 10
home Вести

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ 8-ми март го посветува на вработените на Инфективната клиника во Скопје (ФОТО)

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ 8-ми март го посветува на вработените на Инфективната клиника во Скопје (ФОТО)

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека овој ден унијата и го посветува на вработените на Инфективната клиника во Скопје.

-УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ, 8-МИ МАРТ ГО ПОСВЕТУВА НА ВРАБОТЕНИТЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ!
Утрово, ја посетивме Инфективната клиника во Скопје, каде што за сите вработени, жени подаривме рози за да им го честитаме 8-ми Март, Меѓународниот ден на жената.

Вработените на Инфективната клиника ја заслужуваат нашата почит и поддршка, поради нивната неуморна борба во справувањето со пандемијата, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ, 8-МИ МАРТ ГО ПОСВЕТУВА НА ВРАБОТЕНИТЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ВО СКОПЈЕ!

Утрово, ја…

Posted by Жаклина Пешевска on Понеделник, 08 март 2021

Коронавирус