петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 146
home Вести

Пешевска: Со целосна доверба во Христијан Мицкоски, се потпишав за негова номинација за нов мандат

Пешевска: Со целосна доверба во Христијан Мицкоски, се потпишав за негова номинација за нов мандат

ВЕЛАТ: “ВО МАКАТА СЕ ПОЗНАВААТ ЈУНАЦИТЕ”
Стана претседател на партијата кога беше тешко, а подоцна и најтешко. Некои го оспоруваа, некои го обвинуваа и напаѓаа, но тој стоеше цврсто на земја и ги поднесуваше ниските удари. Многупати кога ќе изгледаше безнадежна ситуацијата, тој мотивираше и не се откажуваше. За да после тешки 4 години со многу предизвици, закани, уцени, успеа да ја консолидира партијата и ја врати на победничка позиција на последните локални избори, стои во Фејсбук статусот на Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

Таа информираше дека со целосна доверба во Христијан Мицкоски Hristijan Mickoski , како Претседателка на Унијата на жени и пратеничка, го ставила својот потпис за негова номинација за нов мандат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус