четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

Пешевска со апел за помош: Да му помогнеме на семејството Цветковски и да направиме животот на овие луѓе да помине во нормални услови

Пешевска со апел за помош: Да му помогнеме на семејството Цветковски и да направиме животот на овие луѓе да помине во нормални услови

Претседателката на Унијата на жени и пратеник во Собранието на Република Македонија утрово го беше во посета на семејството Цветковски од населено место Гоце Делчев, на кои им е потребна помош за нормално живеење и ги повика сите хумани луѓе кои се во можност да донират за ова семејство.

-Утринава бев во посета на семејството Цветковски од населено место Гоце Делчев, во Општина Гази Баба.

Тие велат дека се хранат благодарение на хуманоста на дел од соседите а сиромаштијата допринела, условите во кои живеат да се во многу лоша состојба.

Ги потикнувам сите кои се во можност да донираат за да направиме животот на овие луѓе да помине во нормални услови, пишува во својата објава на социјалната мрежа на Фејсбук Пешевска.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија