среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Пешевска: Самата помисла дека се починати и дечиња, носи ужасна вознемиреност и не постојат зборови за утеха на семeјствата

Пешевска: Самата помисла дека се починати и дечиња, носи ужасна вознемиреност и не постојат зборови за утеха на семeјствата

Голема трагедија утрово ја разбуди цела Македонија. 46 наши сограѓани го загубија својот живот на пат од Турција кон Македонија. Самата помисла дека се починати и дечиња, носи ужасна вознемиреност и не постојат зборови за утеха на семјествата, вели претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска.

-Изразувам искрено сочувство до семејствата на загинатите, моите молитви се со нив да Господ им даде сила да ја издржат оваа болка. На повредените им посакувам брзо и лесно закрепнување.

Коронавирус