недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пешевска од Куманово започна со посета на Општинските комитети на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ

Пешевска од Куманово започна со посета на Општинските комитети на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателката на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска, со посета на општинскиот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Куманово, од вечерва почнува со посетите на општинските комитети на УЖ на партијата низ цела држава.

-Од вечерва започнувам со посета на Општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ низ Република Македонија. Вечерашната средба во Општинскиот комитет Куманово помина во одлична работна атмосфера со силна енергија за промени во нашата Македонија, напиша Пешевска на Фејсбук.

Коронавирус