сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 40
home Вести

Пешевска: Некаде се греши со лекувањето на заболените, потребна е одговорност за загубените животи!

Пешевска: Некаде се греши со лекувањето на заболените, потребна е одговорност за загубените животи!

50 починати во еден ден! 50 семејства загубија по еден свој член! Има ли пилот хеликоптерот на власта? – пишува Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

„Луѓе, некаде се греши со лекувањето на заболените, потребна е одговорност за загубените животи!

Да не дозволиме Македонија да стане гробница без дно!

ОДГОВОРНОСТ ВЕДНАШ“ – напиша таа на својот Фејсбук профил.

Коронавирус