петок, 29. јули 2022. Вести денес: 129
home Вести

Пешевска: Нека силата на Св. Георги Победоносец биде со секој дом и семејство

Пешевска: Нека силата на Св. Георги Победоносец биде со секој дом и семејство

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ЃУРЃОВДЕН! За многу години да е денот, среќна слава и именден на сите кои чествуваат! Нека силата на Св Георги Победоносец биде со секој дом и семејство, а најмногу со болните за нивно опоравување и со здравствените работници, нека им дава сила да издржат во борбата со пандемијата!, пишува претседателиката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска.

-По повод празникот, заедно со раководството на ОК Гази Баба и Унијата на жени од Гази Баба ја посетивме Црквата во Трубарево, која денес го чествува својот патрон!

Коронавирус