вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 113
home Вести

Пешев: Денешната наша бројка 30х180=5.400, Македонија е во италијанското сценарио…

Пешев: Денешната наша бројка 30х180=5.400, Македонија е во италијанското сценарио…

Поранешниот владин министер, а сега претседавач на Собранието на Стопанската комора Антони Пешев на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека:

-Ако Италија има 60 милиони жители, а Македонија 2, значи дека денешнава наша бројка е 30х180=5.400… Македонија е во италијанското сценарио за жал, стои во неговиот пост на Фејсбук.