понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Персоналот позитивен на коронавирус, амбулантата во Дебар под карантин

Персоналот позитивен на коронавирус, амбулантата во Дебар под карантин

Доктор Арбен Аголи од Дебар информира дека персоналот е заразен со коронавирус и дека затоа амбулантата ќе биде две недели под карантин.

Коронавирус