вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 97
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Пензиониран генерал преживува голгота: 10 дена со температура оставен да лежи дома без лекарска помош, неговиот син бара помош

Пензиониран генерал преживува голгота: 10 дена со температура оставен да лежи дома без лекарска помош, неговиот син бара помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голгота во Македонија.

Тој на социјалните мрежи побара помош бидејќи не се наоѓа во државава и нема како да помогне, а со критики за македонското здравство бара совети од граѓаните.

Неговиот пост на Фејсбук пробуди низа коментари и револт кај граѓаните.

Истиот можете да го прочитате во продолжение: