сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 48
home Вести

Пензионерите разочарани од Заев- Го прашаа зошто не се исполнети предизборните ветувања (ВИДЕО)

Пензионерите разочарани од Заев- Го прашаа зошто не се исполнети предизборните ветувања (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев на денешната граѓанска трибина во Штип во рамките на кампањата „На прав пат“ доби серија на критики од присутните.

Една од нив беше и од пензионерите. Тие го прашаа зошто пензиите не се качени за 10 отсто како што и беше ветено во предизборната кампања.

Коронавирус