четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Вести

Пендаровски за ДУИ: Од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“ (ВИДЕО)

Пендаровски за ДУИ: Од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“ (ВИДЕО)

Владиниот коалициски партнер ДУИ се вклучи во изборната претседателска трка во која Стево Пендаровски е заеднички кандидат на владиното мнозинство, а зад кој тие застанаа и го поддржаа на овие претседателски избори.

Но заедничкиот кандидат на СДСМ и ДУИ многу пати во минатото упатуваше низа навреди кон раководството на ДУИ.

Ги нарекуваше од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“.

Најнови вести

Коронавирус