петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 55
home Вести

Пендаровски во официјална посета на Албанија, ќе се сретне со Мета и Рама

Пендаровски во официјална посета на Албанија, ќе се сретне со Мета и Рама

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ќе престојува во официјална посета на Република Албанија.

Тоа е прва официјална посета на претседателот Пендаровски на Албанија.

Предвидено е претседателот Пендаровски да се сретне со албанскиот претседател Илир Мета, со премиерот Еди Рама и со претседателот на Парламентот, Грамоз Ручи.

Шефот на државата во Тирана ќе се обрати на Мировниот самит на Југоисточна Европа во организација на Универзалната федерација за мир.

Коронавирус