среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 158
home Вести

Пендаровски: Ветувам победа во првото полувреме

Пендаровски: Ветувам победа во првото полувреме

Вечерва на улица „Македонија“ во Скопје беше отворен централниот штаб на кандидатот за претседател, Стево Пендаровски.

Непосредно пред неговото обраќање, присутнитезапалија бакљи, па Пендаровски го започна говорот со фудбалски речник.

-Како капитен на овој тим можам да ви ветам победа уште во првото полувреме. Второто полувреме сепак ќе мора да се изигра, но првото ќе биде убедливо добиено уште на 21 април, истакна тој пред неговите симпатизери.

Коронавирус