четврток, 5. август 2021. Вести денес: 156
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Пендаровски утре на средба со Радев на Меѓународниот аеродром Скопје

Пендаровски утре на средба со Радев на Меѓународниот аеродром Скопје

Претседателот Стево Пендаровски, утре – 26 мај 2021 година, среда, на Меѓународниот аеродром Скопје ќе го пречека претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, по што ќе одржат тет-а-тет средба.

По завршување на средбата, двајцата претседатели со државниот авион на Република Бугарија, ќе отпатуваат за Рим, Италијанска Република каде што заеднички ќе оддадат почит на делото на сесловенските просветители Светите браќа Кирил и Методиј.

Коронавирус