сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 12
home Вести

Пендаровски убеден дека законите за него не важат: Ако ме запре полицаец за брзо возење, нема да ме казни (ВИДЕО)

Пендаровски убеден дека законите за него не важат: Ако ме запре полицаец за брзо возење, нема да ме казни (ВИДЕО)

Претседателскиот канидат на СДСМ, Стево Пендаровски веќе ужива статус на ѕвезда пред која и законите замижуваат.

На трибина со граѓаните на Делчево, Пендаровски се изнасмеа на помислата дека него може да го запре полиција за брзо возење, па и да го казни, затоа што полицајците го знаеле од телевизија.

Откако се изначуди, се коригира, па рече дека полицаецот ќе го казнел само ако бил од ВМРО-ДПМНЕ.

Свесно или несвесно Пендаровски, кој сака да стане татко на нацијата, призна дека полицијата е партизирана и дека членовите на власта се поеднкави од останатите.

Коронавирус