петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Пендаровски: Тргнавме напред

Пендаровски: Тргнавме напред

Стево Пендаровски денеска беше со граѓаните на Сопиште и Студеничани.

-Тргнавме напред, покажавме дека преку договор и пријателство ги отвораме вратите кон подобра иднина за сите граѓани. Решавањето на деценискиот спор со соседна Грција значи интеграции во ЕУ и НАТО, економски развој, европски перспективи, нови инвестиции, нови работни места, подобар живот за нас и нашите поколенија,  заклучи Пендаровски.

Од СДСМ велат дека Пендаровски стои зад концепт кој нуди продолжување по вистинскиот пат кој носи подобар живот за сите.

 

Најнови вести

Коронавирус