сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 21
home Вести

Пендаровски со зајадлива порака до Центарци: Во Аеродром граѓаните се поцентарци од оние во Центар

Пендаровски со зајадлива порака до Центарци: Во Аеродром граѓаните се поцентарци од оние во Центар

На вчерашната трибина во аеродром, Стево Пендаровски по стапките на неговиот шеф, Заев, со нов гаф.

За Пендаровски прво македонскиот народ беше стока, а сега граѓаните од Аеродром се поголем Центар од граѓаните што живеат во општина Центар.

Тоа што сте последни во серијата настани за денес, не значи дека не сте ми најмалку битни, напротив. Тоа што доаѓам после општина Центар овде тоа значи дека ви сте поголем Центар од Центарот, рече Пендаровски.

Коронавирус