сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 93
home Вести

Пендаровски со демант: Лажна вест е дека сум влегол во автомобилот на Силјановска

Пендаровски со демант: Лажна вест е дека сум влегол во автомобилот на Силјановска

Откако КУРИР претходно објави вест во која го цитираше ЛИДЕР кој објави дека кандидатот од редовите на СДСМ по завршувањето на дебатата на телевизија Сител се збунил и влегол во автомобилот на Гордана Силјановска Давкова, наместо во неговиот, се огласи и Пендаровски на Твитер.

Имено тој ја демантира оваа вест која ја објави ЛИДЕР, а ја презема КУРИР.

Ова е целосно лажна вест, споделете да дознае јавноста. https://t.co/XiOkARbUSA

— Stevo Pendarovski (@SPendarovski) April 14, 2019

Коронавирус