вторник, 2. март 2021. Вести денес: 173
home Вести

Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

Пендаровски со честитка до Бајден: САД е нашиот стратешки партнер

Претседателот Стево Пендаровски денеска на својот фејсбук профил упати честитка до новоизбраниот американски претседател Џо Бајден.

Според претседателот, САД е нашиот стратешки партнер кој секогаш ја поддржува демократијата во земјава.

-Честитки до новиот американски претседател Joe Biden. #САД се наш стратешки партнер кои секогаш ја поддржувале демократијата во земјава и нашите евро-атлантски интеграции. , напиша на ФБ претседателот Пендаровски.

Најнови вести

Коронавирус