четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 36
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Пендаровски: Со Боки 13 сум се сретнал два пати

Пендаровски: Со Боки 13 сум се сретнал два пати

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендaровски на денешната пре-конференција каде главна тема беше случајот Рекет одговори и за неговите средби со Боки 13.

Пендаровски на прашањето дали се сретнал со Боки 13, одговори потврдно дека се сретнал двапати. Првиот пат во кампот на слободата во 2015 година, а вториот пат се сретнал во 1 ТВ телевизијата каде менаџер е Боки 13, а таму гостувал кај Ацо Кабранов и притоа остварил кратка 10 минутна средба и со Боки 13.

Коронавирус