четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Пендаровски: Силјановска Давкова беше главен советник на Иванов за аболицијата

Пендаровски: Силјановска Давкова беше главен советник на Иванов за аболицијата

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски во вечерашниот дуел на МРТ со противкандидатката Гордана Силјановска Давкова рече дека токму таа му била главен советник на Ѓорѓе Иванов за аболицијата која ја донесе.

-Цинично е кандидат кој се залага за право и правда, а додека беше минатата власт, ниту еднаш да не каже став за прислушувањето, за оценката од ЕУ како заробена држва. И можеби тоа не треба да не чуди зашто Силјановска беше главен советник на Иванов за срамната аболиција, рече Пендаровски.

Коронавирус