петок, 30. септември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Пендаровски се сретна со претставници на Главниот одбор на Сојузот на борците од НОАВМ 1941-1945

Пендаровски се сретна со претставници на Главниот одбор на Сојузот на борците од НОАВМ 1941-1945

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на Сојузот на борци од НОАВМ 1941-1945, составена од претседателот на Главниот одбор на сојузот, Никола Стојановски и потпретседателот Борко Зафировски.

Како што соопштија од Кабинетот на претседателот, делегацијата од Сојузот на борци од НОАВМ го информираше Пендаровски за актуелните случувања во нивната работа.

Претставниците на Сојузот на борци од НОАВМ, образложувајќи ја моменталната состојба во организацијата, го информираа претседателот Пендаровски за предизвиците во финансиското работење, што претставува проблем за нивно основно функционирање.

Коронавирус