понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 55
home Вести

Пендаровски: Се селам во претседателската резиденција, за да не им пречам на моите соседи

Пендаровски: Се селам во претседателската резиденција, за да не им пречам на моите соседи

Стево Пендаровски, новиот претседател на Македонија, во разговор во емисијата „360 Степени“ на телевизија Алсат рече дека ќе живее во претседателската резиденција на Водно затоа што не сакал неговото обезбедување да им пречи на соседите.

-Јас живеам во зграда. Ако останам да живеам каде што сум сега, ќе биде проблем бидејќи во мојата зграда има уште 19 стана во влезот и плус дополнителни два влеза. И веројатно нивниот режим на живеење, на соседите, ќе трпи, бидејќи треба да има некакви мерки на заштита кон мене и кон моето семејство, како што вели законот. Затоа комплетно ќе одам во новата резиденција, рече Пендаровски.

Коронавирус