сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Пендаровски се пофали: Знам да испржам јајца и да сварам кафе

Пендаровски се пофали: Знам да испржам јајца и да сварам кафе

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, беше гостин во најновата емисија на „Бекстејџ“.

Тој зборуваше за детали од својот живот, а беше запрашан и дали знае да зготви нешто дома кога сопругата му е уморна.

Пендаровски се пофали дека знае да испржи јајца и да свари кафе.

-Знам да пржам јајца. Јајца знам, кафе знам. Отприлика тука завршува мојот дијапазон на можности во кујната, рече Пендаровски.

Истакна дека кога се враќаат касно и дома немаат ручек, тој оди да испазари.

 

Коронавирус