среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 162
home Вести

Пендаровски призна дека Владата на СДСМ нема испорачано се што им вети на граѓаните

Пендаровски призна дека Владата на СДСМ нема испорачано се што им вети на граѓаните

Во дебата кога се судрија кандидатите за претседатели, Стево Пендаровски рече дека можеби можело подобар договор да се оствари со Грција, но немало подобри услови.

По оваа изјава денеска Пендаровски за интервју на МИА рече: И јас имам забелешки за тоа што е досега направено и јас мислам дека во некои сегменти можеше подобро, дека некои кадровски решенија не беа добри.

Со ова само се докажува дека Пендаровски не е задоволен од постигнатиот договор кој го потпишаа Димитров и Заев со грчките политичари.

Но, исто така не се согласува со политиките на владата и во еден момент признава дека оваа влада дека не испорачува се што има ветено.

Коронавирус